You are currently viewing Kąpiel niemowlaka- jaką wanienkę wybrać? Przegląd wanienek składanych i klasycznych.

Kąpiel niemowlaka- jaką wanienkę wybrać? Przegląd wanienek składanych i klasycznych.

Kompletowanie wyprawki dla Malucha nie jest łatwym zadaniem, dlatego sporo Rodziców decyduje się na to, jeszcze przed narodzinami dziecka. Przy wyborze wanienki pojawia się problem- który model będzie najbardziej praktyczny, bezpieczny i wygodny dla nas? Kąpiel noworodka może być dużym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców, dlatego przychodzimy do was z pomocą, jakie wanienki i akcesoria kąpielowe będą przydatne w pierwszych miesiącach życia.

Należy sobie zadać pytanie, czy jesteście zwolennikami wanienek klasycznych i zależy Wam na opcji wygodnej kąpieli ze stojakiem, czy może wolicie wygodne w przechowywaniu wanienki składane? Jeśli już się zdecydujecie, to pojawiają się pytania, który model będzie najlepszy i najbardziej funkcjonalny?

Na to wszystko postaramy się odpowiedzieć i pomóc Wam w tym trudnym wyborze.

Wanienki klasyczne

Wanienki plastikowe są bardzo często wybieranymi modelami i nie bez powodu, ponieważ mają bardzo dużo zalet. Większość dostępnych modeli posiada termometr pomagający określić odpowiednią temperaturę wody oraz wgłębienia na mydełko. Każdy model ma wesołe wzory, które z pewnością spodobają się Maluszkom. Jeśli decydujecie się na ten typ wanienek, warto jest się zaopatrzyć w model z korkiem odpływowym i zestawem do odpływu. Jest to wielkie ułatwienie podczas kąpieli. Przy zakupie samej wanienki, zestawy odpływowe są dostępne również na naszej stronie. W przypadku gotowych wyprawek, zestaw jest już w komplecie.

Wanienki są dostępne w rozmiarach- 84 cm, 86 cm i 102 cm. Na początek wielu Rodziców woli wybrać ten mniejszy rozmiar. Jest on bardziej poręczny, potrzebna jest mniejsza ilość wody i w zupełności wystarczy przez pierwsze miesiące. Jeśli jednak myślicie bardziej przyszłościowo i nie planujecie zmieniać wanny, warto zaopatrzyć się w rozmiar 102 cm, który można stosować do 2-3 roku życia.

Przy wanienkach plastikowych idealnym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego stojaka. Jest on dużą ulgą dla pleców świeżo upieczonych rodziców. Nie musicie nachylać się przy kąpieli, a wodę możecie łatwo opróżnić dzięki odpływowi.

Jaki stojak będzie odpowiedni do wybranej wanny?

Do każdej wanienki klasycznej możecie wybrać odpowiedną podstawę pod wannę:

  1. Podstawa do wanienki 102 cm (w kolorze białym lub grafitowym)
  2. Podstawa do wanienki 86 cm (w kolorze białym lub grafitowym)

Dostępne są przeróżne motywy na wanienkach:

  1. Myszka Miki i Myszka Minnie w kolorze różowym i niebieskim (wanienki 84 cm Keeeper)

2. Kubuś Puchatek w kolorze białym (wanienka 84 cm Keeeper)

3. Seria sówki w kolorze szarym lub białym (wanienki 86 cm i 102 cm Tega Baby)

4. Seria króliczki w kolorze różowym, niebieskim i białym (wanienki 86 cm i 102 cm Tega Baby)

5. Słoniki w kolorze białym (wanienki 102 cm Tega Baby)

Wanienki składane

Wielu Rodziców bez wątpienia wybiera wanienki składane dzięki ich funkcjonalności. Są bardzo praktyczne w użytkowaniu, posiadają przeróżne ułatwienia i akcesoria pomagające w bezpiecznej kąpieli.

Wszystkie wanienki składane idealnie nadają się do małych mieszkań, ponieważ większość modeli ma po złożeniu jedynie 10-11 cm wysokości. Tak samo jak w przypadku wanienek klasycznych, wanienki składane mają różne rozmiary.

Jednym z uniwersalnych dostępnych modeli jest wanienka Premium, która ma długość 79 cm. Główną zaletą tej wanienki jest wbudowany termometr elektroniczny, który podczas kąpieli jest bardzo przydatny i precyzyjnie pokazuje temperaturę wody. Należy pamiętać, że odpowiednia temperatura zawsze powinna wynosić około 37°C. Wanienka posiada również uchwyt na rączkę prysznicową oraz korek do spuszczania wody.

Wanienki Premium możecie zobaczyć na naszym YT: Primabobo- Wanienka składana Premium z poduszką i termometrem elektronicznym – YouTube

Kolejnym modelem wartym uwagi są wanienki MyToy z poduszką i zabawką sensoryczną.

Wanienka składana MyToy z poduszką i zabawką sensoryczną

Mają one wbudowaną matę antypoślizgową, która sprawdzi się super dla siedzących już dzieci. W komplecie jest zabawka w kształcie rybki, która służy do polewania maluszka wodą. Model MyToy, jak i większość dostępnych wanienek ma termo-korek, który zmienia kolor na biały przy temperaturze 37°C. Rozmiar kąpielowy wanienki jest uniwersalny, jej długość całkowita ma 89 cm dzięki dodatkowej powierzchni na mydełko i akcesoria.

Wanienki MyToy możecie obejrzeć na naszym YT: Wanienka składana MyToy z poduszką Primabobo – YouTube

Najbardziej kompaktowa wanienka? Wanienka Compact! To model składany podwójnie, który jest cudowny na wszelkie wyjazdy i do przechowywania.

Jest to jednocześnie najmniejsza dostępna wanienka, jej długość to 63 cm. Model jest dostępny w wersji
z termometrem i bez. Obie wersje mają termo-korek i uchwyty na rączkę prysznicową. Wanienka po podwójnym złożeniu, zmieści się nawet do torby turystycznej.

Wanienka Compact

Wanienki Compact możecie obejrzeć na naszym YT: Wanienka składana COMPACT z termometrem i poduszką – YouTube

Wanienka składana ze stojakiem– rozwiązanie podwójnie wygodne

Wanienka składana Classic ze stojakiem

Wanienka składana Classic to uniwersalny model dostępny na stojaku. Długość wanny to 85 cm. W zestawie dołączony jest odpływ wody, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, a wanienki nie trzeba podnosić w celu opróżnienia. Dodatkowo posiada wbudowany termo-korek, zmieniający kolor na biały przy temperaturze 37°C. Stojak jest składany
i łatwo można schować go w wąskie miejsca.

Możecie obejrzeć filmik z tą wanienką na naszym YT: Primabobo Wanienka składana Classic ze stojakiem – YouTube

Poduszki do kąpieli niemowląt

Część wanienek wyposażona jest w ergonomiczną poduszkę do kąpieli. Ich materiał jest miły w dotyku, dzięki czemu dziecku będzie wygodnie i komfortowo. Zapięcia poduszek są uniwersalne i pasują zarówno do wanienek składanych, jak i klasycznych. Poduszki cieszą się dużym zadowoleniem mam, ponieważ podczas kąpieli nie muszą cały czas trzymać maluszka.
W środku są zbudowane z kulek EPS. Nie posiadają gąbek i struktur gromadzących bakterii. Dzięki swojemu wypełnieniu szybko schną i przy właściwym użytkowaniu sprawdzą się przez długi czas. Należy pamiętać żeby poduszka po każdej zdążyła do końca wyschnąć i żeby nie zostawiać jej w mocno wilgotnych miejscach- jest to ważne w celu utrzymania prawidłowej higieny. Wszystkie dostępne u nas poduszki zostały przebadane posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Sprawdzą się u maluszków od momentu narodzin, do ok. 15 kg.

Poduszki do kąpieli niemowląt

Wybór odpowiedniej wanienki jest naprawdę ważny, dlatego warto się nad nim zastanowić i wybrać najbardziej wygodny dla nas produkt. Wybierając odpowiedni model możemy sobie bardzo ułatwić kąpiel i sprawić, że będzie komfortowa i przyjemna.

W najbliższym czasie na naszej stronie pojawią się kolejne wanienki składane na stojaku. Jeśli macie jakieś pytania, chętnie udzielimy odpowiedzi- sales@primabobo.pl 🙂

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz