You are currently viewing Kąpiel niemowlaka- jaką wanienkę wybrać? Przegląd wanienek składanych Primabobo.
primabobo sklep dla niemowląt, wyprawka dla dziecka, wyprawka dla niemowlaka, wanienki składane, barierki do łóżka

Kąpiel niemowlaka- jaką wanienkę wybrać? Przegląd wanienek składanych Primabobo.

Kompletowanie wyprawki dla malucha nie jest łatwym zadaniem, dlatego sporo Rodziców decyduje się na to, jeszcze przed narodzinami dziecka. Przy wyborze wanienki pojawia się problem- który model będzie najbardziej praktyczny, bezpieczny i wygodny dla nas? Kąpiel noworodka może być dużym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców, dlatego przychodzimy do was z pomocą, jakie wanienki i akcesoria kąpielowe będą przydatne w pierwszych miesiącach życia.

Wielu Rodziców bez wątpienia wybiera wanienki składane dzięki ich funkcjonalności. Są bardzo praktyczne w użytkowaniu, posiadają przeróżne ułatwienia i akcesoria pomagające w bezpiecznej kąpieli.

Wszystkie wanienki składane idealnie nadają się do małych mieszkań, ponieważ większość modeli ma po złożeniu jedynie 10-11 cm wysokości. Tak samo jak w przypadku wanienek klasycznych, wanienki składane mają różne rozmiary.

Wanienka składana PREMIUM

wanienka składana premium z fotelikiem i strojakiem, wanienka dla niemowlaka ze stelażem, termometr
Wanienka składana primabobo PREMIUM ze stojakiem i fotelikiem

Jednym z uniwersalnych dostępnych modeli jest wanienka Premium, która ma długość 79 cm. Główną zaletą tej wanienki jest wbudowany termometr elektroniczny, który podczas kąpieli jest bardzo przydatny i precyzyjnie pokazuje temperaturę wody. Należy pamiętać, że odpowiednia temperatura zawsze powinna wynosić około 37°C. Wanienka posiada również uchwyt na rączkę prysznicową oraz korek do spuszczania wody. Dostępna jest w aż 3 kolorach w wariancie z poduszką do kąpieli, leżaczkiem lub bez akcesoriów. Posiada również dedykowany stojak, pasujący tylko do tego modelu.

Wanienki Premium możecie zobaczyć na naszym YT: Primabobo- Wanienka składana Premium z poduszką i termometrem elektronicznym – YouTube

Wanienka składana MyToy z poduszką i zabawką sensoryczną

Mają one wbudowaną matę antypoślizgową, która sprawdzi się super dla siedzących już dzieci. W komplecie jest zabawka w kształcie rybki, która służy do polewania maluszka wodą. Model MyToy, jak i większość dostępnych wanienek ma termo-korek, który zmienia kolor na biały przy temperaturze 37°C. Rozmiar kąpielowy wanienki jest uniwersalny, jej długość całkowita ma 89 cm dzięki dodatkowej powierzchni na mydełko i akcesoria. Dostępna w 3 kolorach w wariancie z poduszką, leżaczkiem lub bez akcesoriów.

Wanienki MyToy możecie obejrzeć na naszym YT: Wanienka składana MyToy z poduszką Primabobo – YouTube

Wanienka składana OLA

wanienka składana OLA z termometrem i fotelikiem
wanienka składana primabobo OLA z termometrem i fotelikiem

Wanienka zachwyca funkcjonalnością. Bardzo przypomina model Premium, a dodatkowo ma matę antypoślizgową i zabawkę sensoryczną jak wanienka MyToy. Główną zaletą jest wbudowany termometr elektroniczny, który podczas kąpieli jest bardzo przydatny i precyzyjnie pokazuje temperaturę wody. Dodatkowo wbudowane jest wgłębienie na mydełko, antypoślizgowe boki wanny i mata do siedzenia. Dostępna jest w kolorze szarym. Posiada również dedykowany stojak, pasujący tylko do tego modelu.

Wanienkę Ola możecie obejrzeć na naszym YT: Primabobo Wanienka składana OLA

Wanienka składana podwójnie COMPACT

Najbardziej kompaktowa wanienka? Wanienka Compact! To model składany podwójnie, który jest cudowny na wszelkie wyjazdy.

Jest to jednocześnie najmniejsza dostępna wanienka, jej długość to 63 cm. Model jest dostępny w wersji
z termometrem i bez. Obie wersje mają termo-korek i uchwyty na rączkę prysznicową. Wanienka po podwójnym złożeniu, zmieści się nawet do torby turystycznej.

Wanienki Compact możecie obejrzeć na naszym YT: Wanienka składana COMPACT z termometrem i poduszką – YouTube

Wanienka składana LUX

wanienka składana prinabobo lux z termometrem
wanienka składana primabobo LUX z termometrem

Wanienka LUX to najnowszy i najszybciej zyskujący popularność model, który zachwyca wyglądem i jakością wykonania. Posiada termometr bezdotykowy, reagujący na ruch ręki. W przeciwieństwie do innych modeli, termometr w tej wanience jest wodoodporny! Dodatkowo wanna ma matę antypoślizgową do siedzenia. Dostępna jest w kolorze szarym lub białym. Posiada również dedykowany stojak, pasujący tylko do tego modelu. Uwaga! Stojak jest dedykowany tylko do koloru szarego, ze względu na lekko zmienioną formę spodu wanienki.


Stojak stelaż do wanienki składanej primabobo LUX
Stojak stelaż do wanienki składanej primabobo LUX

Wanienki LUX możecie obejrzeć na naszym YT: Wanienka składana LUX z termometrem i poduszką – YouTube


Poduszki do kąpieli

Część wanienek wyposażona jest w ergonomiczną poduszkę do kąpieli. Ich materiał jest miły w dotyku, dzięki czemu dziecku będzie wygodnie i komfortowo. Zapięcia poduszek są uniwersalne i pasują zarówno do wanienek składanych, jak i klasycznych. Poduszki cieszą się dużym zadowoleniem mam, ponieważ podczas kąpieli nie muszą cały czas trzymać maluszka.
W środku są zbudowane z kulek EPS. Nie posiadają gąbek i struktur gromadzących bakterie. Dzięki swojemu wypełnieniu szybko schną i przy właściwym użytkowaniu sprawdzą się przez długi czas. Należy pamiętać żeby poduszka po każdej kąpieli zdążyła do końca wyschnąć i żeby nie zostawiać jej w mocno wilgotnych miejscach- jest to ważne w celu utrzymania prawidłowej higieny. Wszystkie dostępne u nas poduszki zostały przebadane posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Sprawdzą się u maluszków od momentu narodzin, do ok. 15 kg. Dostępne są w 4 kolorach.

Fotelik do kąpieli

Leżaczki są bardzo praktyczne, dzięki temu kąpiel może być szybka i wygodna. Dzięki materiałom TPE+PP z których są wykonane, nie gromadzą bakterii, są łatwe w czyszczeniu i nie ma problemu ze schnięciem. Uniwersalny rozmiar fotelika pasuje do wanien standardowych oraz do większości wanienek składanych na rynku. Od spodu są antypoślizgowe nóżki, które zapobiegają ślizganiu się. Dostępne są w 3 kolorach.

fotelik do wanienki silikonowy, fotelik do kąpieli noworodka, siedzisko do kąpieli dziecka
Fotelik silikonowy do kąpieli niemowląt

Siatka do kąpieli

Siatka do wanienki to wielka pomoc podczas kąpieli. Dzięki niej nie musisz podtrzymywać dziecka przez całą kąpiel. Materiał jest przyjazny dla dzieci oraz miły w dotyku. Bardzo szybko schnie i jest łatwa w utrzymaniu czystości. Zapięcia są regulowane poprzez podwijanie ich do środka, a uchwyty pasują do prawie każdej wanienki dostępnej na rynku. 5 ramion zapewnia dużą stabilność. Dostępne w 2 kolorach.

Siatka do kąpieli

Która wanienka jest największa?

Bardzo często pytacie nas o rozmiar wanienek, dlatego przedstawiamy poniżej wymiary wszystkich modeli:

Wanienka składana LUX:

Długość całkowita: 85 cm, długość spodu: 58 cm

Wanienka składana MyToy:

Długość całkowita: 89 cm, długość spodu: 61 cm

Wanienka składana Premium:

Długość całkowita: 79 cm, długość spodu: 48 cm

Wanienka składana Ola:

Długość całkowita: 81 cm, długość spodu: 53 cm

Wanienka składana podwójnie Compact:

Długość całkowita: 63 cm, długość spodu: 48 cm

Wybór odpowiedniej wanienki jest ważny dla codziennego komfortu, dlatego warto się nad nim zastanowić i wybrać najbardziej wygodny dla nas produkt. Wybierając odpowiedni model możemy sobie bardzo ułatwić kąpiel i sprawić, że będzie komfortowa i przyjemna.

Napisz do nas!

W razie problemów z wyborem wanienki, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy :)- sales@primabobo.pl 🙂